Project

Legrand

1990 yılında Bufer Elektrik’ i satın alarak Türkiye elektrik pazarına giriş yapan Legrand Grup’u 1992 yılında Gebze’ deki fabrikasını faaliyete geçirdi. 1989 yılında kurulan, Türkiye’nin 19” Rack kabinetler ve aksesuarları, Telekom saha kabinetleri (Dahili/harici ortam), Server ve Data Center Kabinetleri ve IT sektörüne yönelik geniş bir ürün çeşitliliğine sahip sektörün önde gelen firmalarından biri olan Estap markası da 2008 yılında Legrand Grubu bünyesine katılmıştır.

2010 yılında ise Grup, 36 yıllık deneyimiyle kesintisiz güç kaynakları başta olmak üzere GSM ve telekomünikasyon sektöründe kullanılan özel enerji doğrultucular, güneş enerji sistemleri, otomatik ve statik voltaj regülatörleri, IT Hastane Sistemleri ve daha birçok özel ihtiyaca çözüm vererek içinde bulunduğu pazarın lideri olan İnform Elektronik’ i satın almıştır.Inform ve Estap 2015 yılında güçlerini Datakom sektörüne tam ve kapsamlı çözümler sunmak için birleştirmiştir.

Enerji verimliliği konusundaki tecrübesiyle Legrand Grup, Türkiye’deki faaliyetlerini Legrand, İnform, Estap ve İtalya’da anahtar priz pazarında lider olan BTicino markalarıyla sürdürmektedir. Legrand Grup, sürdürülebilir bir büyüme hedefi için, elektrik ve dijital altyapı sistemlerindeki lider konumunu güçlendirip, yenilikçi çözümler sunarak pazardaki öncülüğünü korumaktadır.

Merkezi Fransa’da bulunan Legrand, bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzmandır. 180 ülkeyi kapsayan ticari faaliyetleri, 39 bin çalışanı ve yaklaşık 300 binden fazla farklı ürün referansına sahip Legrand Grup’un konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için komple sistem çözümleri bulunmaktadır. Konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için trafo, şalt ürünleri, dağıtım panoları, kesintisiz güç kaynağı, kablo taşıma sistemleri, anahtar priz, ev otomasyon sistemleri, acil durum aydınlatma ürünleri, yapısal kablolama ve aydınlatma kontrol sistemlerine kadar uçtan uca komple sistemler sunmaktadır. Elektrik Ürünleri ve Sistemler Enerji Dağıtımı ve Koruma Ürünleri Anahtar Priz Serileri Ev Otomasyonu ve İnterkom Sistemleri Yapısal Kablolama Sistemleri ve data center çözümleri Aydınlatma Yönetimi ve Emniyet Aydınlatma Sistemleri Kablo Dağıtım Sistemleri Legrand, ana uzmanlık alanları olan Konutlar, Ticari ve Endüstriyel yapılar için aşağıdaki çözümleri sunar: Enerji ve dijital veri dağıtımı Kablo dağıtım sistemleri İzleme ve kontrol Konutlar, alışveriş merkezleri, oteller, sağlık tesisleri, okullar, data center’ lar gibi tüm bina çeşitlerine uygun özel ürün ve çözümler sunar. 2019 yılında 6.6 milyar Euro satış yapmıştır. Cironun % 85’i uluslararası satışlardan elde edilmiştir, Satışların % 5’ini İş Geliştirme ve AR-GE faaliyetlerine yatırmıştır. 180 ülkede ürün satışı ile 90’ın üzerinde ülkede 100 binden fazla ürün ailesi, 300 binden fazla katalog ürünü, Eliot Programı kapsamında 40’ın üzerinde ürün ailesi ve 39 bin çalışanıyla ticari faaliyette bulunmaktadır.

Sorularınız için whatsapp hattımız