Project

Öznur Kablo

Ülkemizin önde gelen kablo firmalarından olan ÖZNUR KABLO 1989 yılında %100 yerli sermayeyle İstanbul’da kurulmuştur.

Modern bilgi işlem altyapısı ve otomasyon teknolojisine sahip ÖZNUR KABLO, yıllık; 40.000 ton natürel ve renkli PVC granül üretim, 70.000 ton 8 mm elektrolitik bakır filmaşin üretim, 6.000 ton XLPE ve 10.000 ton HFFR malzeme kullanım kapasitesine sahiptir. Kalite, insan ve çevreye verdiği önemin göstergesi olarak ÖZNUR KABLO Kalite Yönetim sistemi TS – ISO-EN 9000 ve Çevre Yönetim sistemi TS-ISO-EN 14000 ile OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim sistemi belgelerine sahip şirketimiz kalite yönetim sistemlerini kendisine ilke edinmiştir.

Bu ilkeler çerçevesinde hareket eden ÖZNUR KABLO tüketicilerine güvenilir ve üstün kaliteli ürünler sunarak sürekli müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.

Büyümede sürekliliği hedefleyen ÖZNUR KABLO, 1999 yılında Çerkezköy’de 110.000 m² açık alan üzerindeki ilk yatırımını, 20.000 m² kapalı alana sahip 0,6/1 kv PVC izolasyonlu kablolar üreten fabrikasını kurarak gerçekleştirmiştir.

Kalite anlayışı ve sektördeki gelişmeleri yakından takip eden vizyonu ile ÖZNUR KABLO 2006 yılında 20.000 m² kapalı alanda kurduğu yeni fabrikasında 154 KV Yüksek gerilimli kabloları üretim kapasitesine sahip olan CV hattında sürekli vulkanizasyon sistemiyle 3,6/6kv ile 20,3/35kv arasındaki XLPE yalıtkanlı orta gerilim kablo üretimi yapmaktadır.

Sürekli büyümeyi hedefleyen ÖZNUR KABLO, 2007 yılında 5.000 m² kapalı alanda Amerika’nın Southwire şirketinden tedarik edilen Yıllık 70.000 ton kapasiteli 8 mm SCR- 2000 elektrolitik bakır filmaşin tesisini kurmuştur. Bu 70.000 ton yıllık üretim kapasitesi ÖZNUR KABLO’yu Kablo sektöründe lider Elektrolitik bakır filmaşin üreticisi konumuna taşımıştır.

Sürekli yatırım yapma felsefesini kendine ilke edinmiş olan ÖZNUR KABLO, yaptığı yeni yatırımlar ile XLPE izoleli, HFFR Dolgu ve Dış Kılıflı Halojensiz Yangına karşı güvenli HFFR kabloları üretmektedir.

ÖZNUR KABLO, 2015 yılında 25.000 m² kapalı alan üzerinde kurmuş olduğu 4. fabrikasında Alüminyum tel çekme ve inceltme hatları, Alüminyum iletken büküm hatları, XLPE Orta gerilim kabloları için 2. sürekli vulkanizasyon CV izolasyon hattı, AER kabloları üretim hattı, Alüminyum iletkenli Havai hat iletkenleri üretim hatları ile Alüminyum iletkenli alçak gerilimli ve orta gerilimli enerji kabloları üretimine başlamıştır.

Alüminyum filmaşin üretim hattı ile HFFR kablolara olan talebin artması sonucunda bu ihtiyaca cevap verebilmek için 2.000 kg/saat kapasiteli HFFR granül üretim hatlarının kurulumlarının tamamlanmasıyla modern bir entegre tesis olma yolunda yatırımlarına devam edecektir.

Günümüzde ülkemizin, en modern üretim hatları ve Kalite kontrol test laboratuvarları ile donatılmış kablo fabrikasına sahip olan ÖZNUR KABLO, SCR Elektrolitik 8 mm Bakır filmaşin üretim tesisi,154 KV Yüksek gerilim kabloları üretebilecek yeterlikte CV XLPE izole hattı, Bakır ve Alüminyum tel çekme ve inceltme hatları, İletken ve Damar büküm hatları, 0,6/1 kv PVC, XLPE, HFFR İzole ve Dış kılıflı kablo ekstruzyon hatları, PVC granül üretimi, paketleme ve ambalajlama makineleri ile tüm bu ürünlerinin kalite kontrollerini gerçekleştirdiği gelişmiş test laboratuvarlarıyla uluslar arası kalite standartlarında hizmet vermektedir.

ÖZNUR KABLO kurulduğu günden bu yana Müşteri memnuniyetini ilke edinmiştir. Bu bağlamda TSE, VDE, IEC, GOST-R standartlarında sunduğu ürünlerin yanı sıra, özel müşteri isteklerini kapsayan özel tasarımlı kablo üretimi taleplerine de cevap vermektedir. ÖZNUR KABLO, 70.000 m² kapalı alan üzerinde yapmış olduğu yatırımların tamamlanmasıyla, yıllık 70.000 ton bakır filmaşin üretim kapasitesi ve yıllık 15.000 ton Alüminyum filmaşin tel çekme üretim kapasitesi ile TÜRKİYE’nin en büyük Kablo üreticilerinden biri konumuna gelmiştir.

ÖZNUR KABLO, bir dünya markası olma yolundaki adımlarına emin adımlarla devam etmektedir.

Sorularınız için whatsapp hattımız